Дитячий садок онлайн

СИНХРОННЕ І АСИНХРОННЕ НАВЧАННЯ

Педагогами закладу дошкільної освіти використовується синхронне і асинхронне навчання. Синхронне навчання – це процес, коли відбувається онлайн-заняття,а асинхронне – коли вихователь записує відеозаняття або записує, наприклад, мотиваційне відео і передає його батькам для самостійного опрацювання дітьми. Якщо дитина не може самостійно опрацювати наданий матеріал, то батьки опрацьовують його разом із дитиною. В умовах запровадження дистанційної форми організації освітнього процесу батьки мають стати партнерами педагогічних працівників. Тобто перша робота має здійснюватися саме з ними, а вже далі з їхніми дітьми.

Рекомендуємо використовувати у роботі матеріали, розміщенні на сайті МОН: -рубрику «Сучасне дошклілля під крилами захисту»; - платформу розвитку дошкільнят «НУМО»; - поради з надання першої психологічної допомоги людям, які пережили кризову подію; - поради від експертів ЮНІСЕФ «Як підтримати дітей у стресових ситуаціях»; - інформаційний комікс для дітей «Поради від захисника України"; - хрестоматію для дітей дошкільного віку «Моя країна – Україна» з національно-патріотичного виховання.

з/п Номер групи Вік дітей ПІБ педагога Посада Форма дистанційного навчання
1. 1. Ранній вік Зайцева І.О. Назаренко Н.О. Вихователь Вайбер, Фейсбук , Gооgle- платформа
2. 3. Ранній вік Овсяннікова Л.В.
Філатова О.В.
Вихователь Вайбер, Gооgle- платформа, Фейсбук
3. 8 Молодший дошкільний вік Чирва О.М. Вихователь Вайбер, Фейсбук , Gооgle- платформа
4. 9. Молодший дошкільний вік Павелко М.В. Вихователь Фейсбук , Вайбер
5. 11. Молодший дошкільний вік Масалова В.В. Вихователь Вайбер, Gооgle- платформа, Фейсбук
6. 2. Середній дошкільний вік Григоренко Л.В. Вихователь Вайбер, Gооgle- платформа, Фейсбук
7. 5. Середній дошкільний вік Колісник І.М. Педоренко С.О. Вихователь Вайбер, Gооgle- платформа, Фейсбук
8. 6. Середній дошкільний вік Землянко О.Є. Вихователь Вайбер, Gооgle- платформа, Фейсбук,
9. 4. Старший дошкільний вік Резвіцова М.А. Вихователь Вайбер, Gооgle- платформа, Фейсбук
10. 7. Старший дошкільний вік Євтіфієва О.П. Вихователь Вайбер, Gооgle- платформа, Фейсбук
11. 10. Старший дошкільний вік Гордієнко Л.С. Вихователь Вайбер, Gооgle- платформа, Фейсбук,
12. Всі групи Сердюк К.Г. Психолог Вайбер, Gооgle, Фейсбук

Дистанційне навчання дошкільників

У статті 9 Закону України «Про освіту» відмічено, що однією з форм здобуття освіти є дистанційна форма здобуття освіти. Вона визначається, як «індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій». Але чи є придатною ця форма роботи для дітей дошкільного віку?

Педагоги мають змогу не тільки інформувати батьків, а й проводити освітню роботу з дітьми. Лише необхідно дотримуватись вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 24.03.2016 № 234 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 № 563/28693 з метою запобігання проблемам зору та серцево-судинним захворюванням.

У розділі XIІ. «Вимоги до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей» зазначено, що «перегляд розважальних телепередач, мультфільмів і діафільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день. Тривалість перегляду розважальних телевізійних передач не повинна перевищувати 20 хвилин на день для дітей 3-4 років і 30 хвилин для дітей 5-6 років».

А у разі, коли дитині необхідно взаємодіяти з гаджетами, дотримуватись таких правил:

«Заняття з використанням комп’ютерів дозволяється проводити для дітей старшого дошкільного віку два рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня). Безперервна тривалість роботи з комп’ютером не повинна перевищувати 10 хвилин. Після занять з дітьми проводять зорову гімнастику. Для дітей з хронічними захворюваннями; дітей, що часто хворіють; після перенесених захворювань (протягом 2 тижнів); дітей з порушеннями зору тривалість занять з комп’ютером зменшується до 5-7 хвилин.

Для роботи з комп’ютером необхідно забезпечити раціональну організацію робочого місця: меблі повинні відповідати зросту дитини, верхня горизонталь екрана відеомонітора повинна знаходитися на рівні очей, відстань від очей до екрана – не менше 50 см.

Заняття з використанням електронних технічних засобів навчання (далі - ТЗН) з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проводяться у разі згоди батьків не більше 10 хвилин. Для дітей старшого дошкільного віку безперервна тривалість занять з використанням ТЗН (інтерактивні дошки, відеопроектори тощо) не повинна перевищувати 15 хвилин».

Перелік сайтів, матеріали яких будуть корисними для вихователів, батьків, дітей і для інших учасників освітнього процесу

1. Вебінар «Як підвищити ефективність дистанційної роботи».

2. Моя країна – Україна: хрестоматія для дошкільнят з національно-
патріотичного виховання / автори і укладачі – Н. Гавриш, О. Косенчук. –
Харків: Ранок, 2022. – 96 с.

3. Збірка абеток, казок, приказок, цікавинок, дитячих ігор тощо

4. Серія з 10 онлайн зустрічей, які розроблені командою The LEGO
Foundation.

5. Онлайн платформа для розвитку дітей (інтерактивні вправи, цікаві
завдання)

6. Платформа «Розвиток дитини». Практичні завдання для
всебічного розвитку дітей

7. Радіо хвиля авторських казок українською мовою для дітей

8. Мультики, книги, казки, що допоможуть відволікти дітей під час
перебування в укритті

9. Безкоштовні розмальовки на тему «Правила гігієни»

10. Мультфільм «Небезпечні знахідки».

11. Аудіоказки для малят

12. «Війна очима дітей», конкурс дитячих малюнків.

13. Мультфільм «Про мінну безпеку: Лісовий скарб» ЮНІСЕФ

14. Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний
комікс для дітей у воєнний стан

15. Аудіоказки українською